Все більше і більше будинків реєструють об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Проте після створення ОСББ люди часто стикаються з тим, що коштів на обслуговування ОСББ не вистачає через несплату деякими співвласниками внесків і платежів на обслуговування будинку та прибудинкової території.
У зв'язку із великою кількістю звернень, з метою економії Ваших коштів та свого часу, ми розробили універсальний пакет документів, яких вистачить для того, щоб стягнути заборгованість із ваших боржників.
На практиці, стягнення заборгованості з внесків і платежів на обслуговування будинку та прибудинкової території справа не настільки складна, як здається на перший погляд. Відбувається це через суд, сам процес може тривати від кількох місяців до одного року. Проте потрібно знати деякі аспекти, які значно спростять та пришвидшать судовий процес.
Нижче описані найчастіші запитання, які виникають при зверненні до суду з позовною заявою.
1. Яка мінімальна заборгованість має бути, щоб можна було звернутися до суду?
— Мінімальна сума не встановлена. Проте необхідно знати, що доведеться сплатити судовий збір за розгляд позовної заяви — близько 2000 грн. Ці витрати стягуються з боржника одночасно зі стягненням суми заборгованості.
2. За який період можна стягнути борг?
— Загальний строк позовної давності - три роки. Отже, борг, який виник більше ніж три роки тому, стягнути навряд чи вдасться. Тому важливо своєчасно звертатись до суду, аби строк заборгованості боржника не перевищив 3-х років.
3. У квартирі проживає не власник, а орендар — хто буде платити?
- Незалежно від того, проживає у квартирі власник чи інша особа, саме на власника покладено обов'язок сплачувати внески на утримання. Тому відповідачем буде власник.
4. Чи можна в одну позовну заяву вписати всіх боржників?
— Ні, не можна. На кожного боржника подається окрема позовна заява до суду.
5. Хто буде виступати в суді?
— Загалом, такі справи відносять до малозначних і їх розгляд відбувається у спрощеному порядку, тобто письмово і без виклику представників. До суду їхати не потрібно.
До основних моментів, на які варто звернути увагу, відносяться також реєстраційний номер облікової картки платника податків та дата народження боржника. Цю інформацію потрібно витребувати на етапі судового розгляду, щоб не мати проблем із виконавчим провадженням (взагалі, за рішенням Верховного Суду, виконавці повинні самі шукати цю інформацію, але часто — не шукають, а повертають документи без виконання. Оскарження таких дій виконавців затягне виконання рішення ще на кілька місяців).
Таким чином, судовий процес при наявності підготовлених нами документів доволі простий та йде за одним сценарієм і не потребує особливої уваги юриста. Як правило, боржники по таким справам не пишуть відзив на позов та не подають апеляційну скаргу. Хоча, якщо все ж подадуть, то ми допоможемо Вам написати до суду заперечення на подані боржником документи. Боржники рідко сплачують борг одразу після винесення судом рішення на користь ОСББ, тобто зазвичай не обходиться без виконавчого провадження.
Ми пропонуємо Вам вести справу самостійно, але за нашими документами. Тобто ми надамо пакет документів, в які Ви просто внесете реквізити ОСББ, дані боржника, суму заборгованості та інше.
До пакета входять:
1. Вимога про сплату заборгованості (її Ви надсилаєте боржнику як спробу досудового врегулювання спору. Не виключено, що на частину боржників вимога подіє і заборгованість буде сплачена добровільно).
2. Позовна заява про стягнення заборгованості.
3. Розрахунок заборгованості (обов'язково подається разом із позовною заявою).
4. Клопотання про витребування відомостей щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідача.
5. Заява про видачу виконавчого листа.
6. Заява про відкриття виконавчого провадження.
Також додається інструкція щодо заповнення та подання документів.
Придбавши один раз пакет документів, Ви зможете використовувати цей пакет для стягнення боргу зі всіх боржників, які не сплачують внесків і платежів на обслуговування будинку. Вартість пакету документів — 1500 грн.